Draw sheets

First Event

Second Event

Third & Fourth Event

Click on the team name on the left to find out what event they are playing in.


Packet of information sent to the Skips
Bonspiel Schedule
First Draw Times
Summary of Information
Athlete Agreement Release of Image
Participation Release

 

2011 National Champions Pielage rink Madison2011 1st EVENT WINNERS; MADISON CURLING CLUB - Team Pielage: (l to r) Lead Beth Lepping, Second Kathy Bodine, Vice Star Pfiffner, Skip Kathy Pielage

National Women's Bonspiel 2011

Fire On Ice"

USWCA 63rd National Bonspiel

Cleveland Skating Club, Cleveland, OH

When: February 9-13, 2011
Where: Cleveland Skating Club

Teams:

EAST AREA

Ardsley Curling Club - Skip: Nancy Clancy, Pauline Davies, Julie Everett,

Laureen Paul

Broomstones Ladies - Skip: Shelley Dropkin, Dawn Gutro, Carolyn MacLeod,

Elaine Ritchie

Cape Cod I - Skip: Matina Heisler, Elizabeth Abeltin, Carol Arakeliam, Gabriele Bruce

Cape Cod II - Skip: Mary P. Colacchio, Cathy Offinger, Virginia Bristol,

Penny Blackwell

The Country Club - Skip: Lee Ladd, Anne Robertson, Jean Childs, Sally Hurlbut

Nutmeg I - Skip: Diane Muldowney, Maura Cockey, Sabrina Keillor, Jayne Beattie

Nutmeg II - Skip: Jennifer Stannard, Nadia Leslie, Bobbie Stoll, Pamela Smith

Plainfield - Skip: Gail Knight, Mary Lou Mitchell, Linda Carubia, Cindy Vallier

Rochester - Skip: Dorothy Roach, Gail Short, Mary Fredlund, Claudia Raven

Schenectady - Skip: Charlene Fitzgerald, Fay Navratil, Amanda Vickerson,

Yuko Kashiwado

CENTRAL AREA

Bowling Green - Skip: Mary Glowacki, Sharon Gargasz, Martha Mazzarella

Alana Malik

Chicago - Mary Fields, Marilyn Wilson, Julie Denten, Judy Johnson

Cleveland Skating Club I - Skip: Suzanne Dick, Lisa Schattinger, Gail Arnold

Peggy Savani

Cleveland Skating Club II - Skip: Katy Mercer, Irina Kusid, Julia Sullivan

Kate Offutt

Exmoor I - Skip: Marcy Calaway, Leslie Armstrong, Peggy Griem, Deborah Moulton

Exmoor II - Skip: Georgia West, Shelley Pilon, Jennifer Geake, Anneliese Crawford

Mayfield I - Skip: Dee Montgomery, Tracie Moore, Dianne Coolidge, Liz Novak

Mayfield II - Skip: Jane Van Vliet, Eloise Young, Rita Dedolph, Chris Hicks

Mayfield III - Skip: Laurel Cox, Luci Schey, Julia Dibaggio, Jil Sah

Mayfield IV - Skip: Angela Fox, Ashley Lowry, Sarah Ryzner, Karissa Piper

WISCONSIN AREA

Blackhawk - Skip: Nancy Zolidis, Nancy Wilhelm, Stacy Baden, Beth Hilt

Green Bay - Skip: Karen Ronk, Ashley Lyman, Michelle Krupp, Colleen Bucholtz

Kettle Moraine I - Skip: Bonnie Dixon, Pat VanTill, Kathy Hyslop, Caroly Stevenson

Kettle Moraine II - Skip: Judy Maier, Millie Buege, Mary Schoffs, Barbara Rampolla

Madison - Skip: Kathy Pielage, Star Pfiffner, Kathy Bodine, Beth Lepping

Milwaukee - Skip: Barb Hamm, Linda Goetsch, Linda Even, Mary Beth Goelzer

WEST I AREA

Arden Hills - Skip: Teri Murie, Jacque Brunsberg, Shirl Chartrand, Molly Jensen

St. Paul - Skip: Brigid Ellia, Amy Anderson, Ann Flis, Karen Volkman

West II AREA

Coyotes - Skip: Beki Nowlan, Donna Purkey, Tracy Heuermann, Carol Ann Naso

COMPOSITE

Composite I - Skip: Kelly Stephen (Ar-Sar-Ben), Barb Payette (Duluth)

Sarah Chandler (Duluth), Janet Farr (Dallas/Fort Worth)

Composite II - Skip: Brooke Schneider (Detroit), Cathy Westphal (Chicago)

Sandra Takata (Great Smokey Mt), Lorrie Michael (Wilmette)

Composite III - Skip: Bridget Matzke (Madison), Sigrid Festerson (Ar-Sar-Ben)

Susan Perunovich (Hibbings), JoAnn Barrato (Hibbings)

© United States Women's Curling Association  All rights reserved.     Privacy policy | Site map | Contact | Share | Bookmark | Print